Пятница, 26.04.2024, 23:07

Google Сайти. Класичний інтерфейс сайтів

(как результат выполнения создания сайта, следуя инструкции - https://sites.google.com/site/hudoznijsalonnovakahovka2018/)

Додаток: художній салон

Завдання. Створити на сервері Google сайт Художній салон за структурою (необхідні файли для створення  контенту  знаходяться в архіві Додатки):

Для цього:

1. Увійдіть на Google Диск з вашим обліковим записом Google.

2. Після входу йдемо:

• або по посиланням Про продукти - Всі продукти - сайти:

1. 2.3.  4. 5.

• або Додатки Google - Google Диск Google Сайти

3. Виконується перехід в вікно Google Сайти

4. Виділяємо посилання Головне меню   та вибираємо другий варіант створення сайту:

5. В вікні Сайти підтверджуємо вибір  класичної форми інтерфейсу.

6. Встановлюємо значення наступних  характеристик налаштування  сайту.

• Оберіть Порожній шаблон для створення сайту.
  • Введіть назву веб-сайта(Художній салон) та перевірте  ім'я, яке запропонує вам система як частину URL-адреси.
  • Розгорніть список тем, які можна застосувати для стильового оформлення сторінок сайту. Виберіть тему оформлення сайту(в нашому випадку - Медісон).
  • Налаштуйте додаткові параметри: опис сайту, який потрібен для розміщення його в певній категорії, параметри доступу чи тип контенту (обмеження на вік). Встановіть прапорець Я не робот
  • Завершіть процес створення сайту, натиснувши кнопку Створити .

7. Відразу після створення сайт містить тільки одну сторінку- Головну (домашню) сторінку. Познайомтесь з інтерфейсом  та інструментами налаштування  Головної сторінки сайту.

8. Виберемо посилання Змінити сторінку для переходу в режим редагування

• Знайомимось з інтерфейсом сторінки в режимі редагування та інструментами для редагування та форматування блоків контенту.

9. Змінюємо назву Головної сторінки, наприклад - Нова Каховка презентує.

Використовуючи  можливості меню Вставити, додаємо на сторінку різні об'єкти (зображення, презентації, електронні ні таблиці, відеофайли і т.д.), наприклад:

В область вмісту сторінки за допомогою вбудованого текстового редактора введемо та відформатуємо  текст –   наприклад, файл Додаток/головна.docx:

Не забуваємо зберігати внесені зміни до сторінки.

Створення та налагодження веб-сторінок

Приклад - створюємо веб- сторінку з назвою Виставкова зала

Для створення нової сторінки на сайті потрібно:

1. У  вікні будь-якої зі сторінок сайту вибрати кнопку Створити сторінку у верхній частині вікна браузера.

•  Вибрати шаблон вмісту майбутньої сторінки  (вибираємо веб-сторінка) :
  • Ввести назву сторінки в поле Назва сторінки.

• Вибрати розміщення нашої сторінки в структурі сайту.

Можна вибрати варіанти:

Помістити сторінку на верхній рівень,

Розмістити під сторінкою <ім'я сторінки>

Виберіть інше місце розташування.

У першому випадку гіперпосилання на сторінку буде розміщене в головному меню сайту.

У другому – воно з'явиться на обраній сторінці.

При виборі гіперпосилання Виберіть інше місце розташування відкривається панель Вибрати сторінку для вибору веб-сторінки, з якою буде пов'язана нова сторінка.

Вибрати кнопку Створити.

Зверніть увагу!

• Після створення сторінки вона відкривається в режимі редагування, а панель навігації і карта сайту автоматично доповнюються посиланнями на нову сторінку.

• При створенні сторінки на основі шаблону Веб-сторінка її потрібно заповнити матеріалами і зберегти. Це статична сторінка, на якій не передбачається часта зміна наповнення.

Налаштування сторінки.

1. Вибираємо посилання Додаткові дії – Налаштування сторінки;

2. У вікні «Налаштування сторінки» встановлюємо або скидаємо прапорці на свій розсуд, в нашому випадку – відміна дозволу на коментарі .

3. Наповнюємо сторінку контентом.

4. Зберігаємо  виконані зміни . Переглядаємо  отриманий результат.

5. Аналогічно створюємо останні сторінки згідно схеми сайту

При створенні сторінок звертаємо увагу на їхнє   розміщення по рівням.

• сторінки Портрети, Пейзажи.

⇒  і т.д.

6. Для зміни структури навігації бічної панелі виконуємо наступні дії:

1. Натисніть кнопку меню Додаткові дії
  2. Вибираємо посилання Зміна макету сайта. Звертаємо увагу - прапорець Автоматична генерація  дерева навігації ввімкненний
  3. В вікні Зміна макету сайта натиснути посилання Навігація та перейти в вікно Налаштування навігації.
  • Вибрати, наприклад, три рівні розташування сторінок  в структурі Навігації

Підсумок:

Розміщення сайту в Інтернет

Насправді ваш сайт розміщений у Всесвітній мережі з моменту його створення. Однак ми обмежили доступ до нього всім, крім розробника проекту. Тому, щоб сайт став доступний всім користувачам Інтернету, потрібно відкрити доступ до сайту. Для цього треба:

1. Вибрати:

• посилання Додаткові дії виконати команду Управління сайтом
  • або посилання Відкрити доступ.

2. Натиснувши на посилання Загальний доступ і дозвіл, у вікні Спільний доступ в області Рівні доступу вибрати посилання Змінити, щоб змінити варіант доступу до сайту.

3. Після цього за допомогою установки відповідного перемикача залишиться тільки призначити один з варіантів видимості (Загальнодоступний в мережі; Будь-який користувач, що володіє посиланням; всім, кому надіслано запрошення).