Четверг, 28.03.2024, 22:18

Практична робота 2. Використання математичних, логічних та статистичних функцій табличного процесора. Умовне форматування

Завдання 1. Часові пояси (2,9 балів)   (Додаток: Часові пояси.xlsx (mail.ru) або Часові пояси. xlsx (google-диск) )

Створіть електронну таблицю, за допомогою якої можна визначити час у Сіднеї, Пекіні, Кейптауні, Парижі, Нью-Йорку, якщо буде задано час у Києві.

Скористайтеся картою годинних поясів. Застосуйте до даних таблиці умовне форматування з кольоровою шкалою.

Крок

Збережіть результати роботи

Завдання 2. Тематична атестація (2,1 балів)

Відкрийте файл Тематична атестація ( Додаток: Тематична атестація.xlsx (mail.ru) або Тематична атестація. xlsx (google-диск))
Для даних цієї таблиці знайдіть середній бал кожного учня з тематичної атестації з історії та підсумкову оцінку за тему.
Застосуйте умовне форматування до відповідного діапазону клітинок так, щоб високі результати (10-12 балів) відображалися на зеленому фоні, достатні (7-9 балів) – на жовтому фоні, усі інші – на рожевому фоні.

Алгоритм виконання

середній бал кожного учня з тематичної атестації з історії

умовне форматування

Збережіть результати роботи

Завдання 3. Таблиця значень (3,5 балів)   (Додаток: Таблиця значень.xlsx (mail.ru) або Таблиця значень. xlsx (google-диск))

Створіть таблицю, що містить значення синуса, косинуса й тангенса для кутів 0°, 10°, 20°, 30°, 40°, 50°, 60°, 70°, 80°, 90°. Візьміть до уваги, що:

• аргументами відповідних математичних функцій у середовищі табличного процесора є значення кута в радіанах;

Алгоритм виконання

Тангенс кута в 90 градусів обчислити неможливо, так як косинус кута в 90 градусів дорівнює нулю, а одним з основних правил поділу є правило, згідно з яким «на нуль ділити не можна », в той час як тангенс в цьому випадку потрібно отримати саме розподілом синуса на косинус, тобто на нуль. Значення тангенса 90 градусів не визначається.

Збережіть результати роботи

Завдання 4. Склад числа (3,5 балів)         (Додаток: Склад числа.xlsx (mail.ru) або Склад числа. xlsx (google-диск))

Використовуючи математичні функції знаходження остачі від ділення та відкидання дробової частини числа, складіть у табличному процесорі таблицю для визначення цифр заданого тризначного числа, як показано на прикладі:

«  Март 2024  »