Четверг, 25.04.2024, 20:08

Тема. Вправи, завдання

Завдання 1. Ініціали

Розробіть проект у середовищі Lazarus, після запуску якого до текстових полів екранної форми користувач вводитиме прізвище, ім’я і по батькові. Після натиснення кнопки Пуск до відповідного текстового поля будуть виводитися прізвище та ініціали.

1. Сплануйте проект. Передбачте, які об'єкти будуть використані на екранній формі та які події будуть відбуватись із ними.

2. Запустіть середовище Lazarus, створіть новий проект.
    Змініть властивість  Caption  об'єкта Form1, надавши їй значення Ініціали.
    Розмістіть на формі об'єкти за зразком і надайте значень їх властивостей, визначених самостійно.
    Властивості Enabled текстового поля для відображення прізвища та Ініціалів надайте значення False, щоб користувач не міг змінити вміст цього поля з клавіатури.

3. Створіть процедуру опрацювання події: натиснути кнопку Пуск.
    У вікні редактора коду опишіть змінні, які будуть використовуватись у проекті:
                                          var last_name,   first_name,   sname,    full_name:   string;

4. У вікні редактора коду запишіть команди присвоювання значень змінним  last_name,   firstname,   sname.

5. Запишіть команду знаходження значення змінної величини full_name:
                                          full_name:= last_name+' ' +UTF8copy (first_name, 1, 1)
    +' . ' + UTF8copy(sname, 1, 1) +'. ';

6. Передбачте виведення отриманого значення змінної у відповідне текстове поле.
  7. Запустіть проект на виконання. Введіть дані в текстові поля. Натисніть кнопку Пуск і перевірте правильність роботи програми. За потреби виправте помилки.

​Програмний код проекта

⇒

Завдання 2. Складіть програмний код, який можна використовувати в середовищі Lazarus, щоб зі слова s1 отримати слово s2(табл).

Інтерфейс проекту

Варіант програмного  коду