Воскресенье, 08.09.2024, 02:27

Заняття 5Створення гіперпосилань. Розміщення сайту в Інтернет

I. Створення зовнішніх гіперпосилань

Після виконання заняття 4 у нас на сайті Сонячна система 14 сторінок, проте вони розрізнені і не утворюють єдине ціле - сайт. Тому зв'яжемо їх системою гіперпосилань, що дозволить вільно переміщатися між різними веб-сторінками одного сайту.

Щоб створити гіперпосилання, перейдіть в режим редагування веб-сторінки, на якій будуть створюватися посилання, і виконайте наступні дії:

1.  На панелі інструментів вбудованого редактора натисніть кнопку Посилання.

2. У лівій частині вікна "Створити посилання", що з'явилося при цьому на екрані:

•  якщо необхідно перейти на сторінку даного сайту, виділіть на Карті сайту назву сторінки на яку повинен виконуватися перехід;
  •  якщо такої сторінки ще немає, натисніть кнопку Створити нову сторінку і почніть процес її розробки ;
  •  якщо необхідно перейти на веб-сторінку масової інформації, вкажіть URL-адресу цієї сторінки;
  •  якщо при виборі гіперпосилання сторінка повинна відкриватися в новому вікні, в нижній області вікна встановіть прапорець Відкрити посилання в новому вікні.

3. Натисніть кнопку ОК, закінчивши процес створення гіперпосилань.

Завдання

1. Відкрийте сторінку Сонячна система. Знайдіть входження слова Сонця в текст цієї сторінки. На основі цього слова створіть переходи на сторінку Сонце даного сайту. Збережіть зміни і перевірте правильність створених і налаштованих гіперпосилань

крок 1.

•  Виділіть текстовий фрагмент або зображення, на основі яких будуть створюватися гіперпосилання.
  •  На панелі інструментів вбудованого редактора натисніть кнопку Посилання.

крок 2.

У лівій частині вікна "Створити посилання", що з'явилося при цьому на екрані:

• виділіть на Карті сайту назву сторінки на яку повинен виконуватися перехід;
  • натисніть кнопку ОК, закінчивши процес створення гіперпосилань.

крок 3.

Відбувається перехід в режим редагування веб-сторінки.

• Виділіть текст Сонця з гіперпосиланням, виконайте копіювання.
  • Далі  встановіть копію замість тексту Сонця по всьому текстовому блоці сторінки.

Підсумок:

2. Відкрийте сторінку Сонце. Знайдіть вираз «планетної системи», розташоване в першому абзаці. На основі цього текстового фрагмента створіть гіперпосилання, яке перенаправляє користувача на сторінку Сонячна система.

3. Збережіть зміни і перевірте правильність переходу по створеним гіперпосиланнями.

Розміщення сайту в Інтернет

Насправді ваш сайт розміщений у Всесвітній мережі з моменту його створення. Однак ми обмежили доступ до нього всім, крім розробника проекту. Тому, щоб сайт став доступний всім користувачам Інтернету, потрібно відкрити доступ до сайту. Для цього треба:

1. Вибрати:

• посилання Додаткові дії

або

• або вибрати посилання

2. В вікні  Управління сайтом:

• Натиснувши на посилання Общий доступ и разрешения

3. У вікні в області Рівні доступу вибрати посилання Змінити, щоб змінити варіант доступу до сайту:

3. Після цього за допомогою установки відповідного перемикача залишиться тільки призначити один з варіантів видимості (Загальнодоступний в мережі; Будь-який користувач, що володіє посиланням; всім, кому надіслано запрошення).

4. Вибравши посилання Запросити користувачів, можемо виконати наступні налаштування:

«  Сентябрь 2024  »