Суббота, 27.04.2024, 05:28

Тема: Реалізація  розгалуження в середовищі Scratch

Розгалуження  —  одна  з  трьох  базових  конструкцій  алгоритмів  (дві  інші  —  послідовне виконання команд і цикл). Слід зазначити, що оператори розгалуження використовуються майже в усіх  мовах  програмування.  Їх  ще  називають  умовними  операторами,  через  те  що  вони забезпечують  виконання  (або  невиконання)  певної  команди  чи  набору  команд  залежно  від виконання(або невиконання) деякої умови.

У  більшості  мов  програмування  умовний  оператор  починається  із  ключового  слова  Якщо (англ. If) та може бути поданий у двох формах –  скороченій (умовний оператор із однією гілкою) і повній (умовний оператор із двома гілками).

Умовний оператор із однією гілкою
Під час виконання цього оператора перевіряється умова і, якщо вона є істинною, виконується послідовність команд, інакше виконуються команди, що йдуть одразу за ним.

Блок перевірки умови
                           Якщо умова дійсна запускає (виконує) внутрішні блоки.

Приклад:

Виконайте завдання. Запустіть на виконання програму Скретч і складіть у її вікні для  спрайта Кота такий скрипт, як показано на малюнку:
Перевірте,  як  цей  скрипт  працює:  клацніть спочатку  кнопку  із  зеленим  прапорцем,  а  потім натискуйте на клавіатурі клавіші «стрілка вправо» →  та «стрілка вліво» ←

Умовний оператор із двома гілками
Під час виконання цього оператора перевіряється умова і, якщо вона є істинною, виконується послідовність команд 1, інакше виконується послідовність команд 2.

Перевірте,  як  цей  скрипт  працює

Блок перевірки умови
             Якщо умова вірна запускає блоки верхньої частини;
                                            інакше запускає блоки усередині нижньої частини.

Вкладенні умовні оператори.

Якщо  в  точці  розгалуження  програми  має  бути  більше  двох  операторів вибору,  додаткові  умовні  оператори  можна  вставити  всередину  секції  Інакше. Такі  розгалуження  у  програмування  використовують  доволі  часто,  а  додаткові оператори  називають  вкладеними умовними операторами.
Скретч  не  обмежує  кількість вкладених  умовних  операторів,  тож  ви можете  реалізувати  тут  будь-які  складні розгалуження.

Очікування, поки умова не вірна, потім управляє  блоками нижче.

Заголовки

Відповідають на питання коли?

1. Ці блоки розміщуються на початку кожного скрипта і визначають ту подію, яка буде запускати скрипт на виконання.
  2. Всі 4 заголовка містяться в категорії контролю:

Приклади

Блоки порівняння

Складені умови, які використовують сполучники І, АБО, НЕ, у середовищі Скретч можна описати за допомогою блоків із групи Оператори:

і групи Датчики:

Приклад:

Вибір. Приклади

Приклади розгалуження . Scratch.