Четверг, 25.04.2024, 11:16

Упорядкування, фільтрація даних. Вправи.

Вправа 1. Упорядкування даних списку.

Завдання. У таблиці Землетруси (mail.ru) або zemletr.xlsx (google-диск) впорядкуйте дані:
                           за датою за зростанням;
                          потім за кількістю жертв за спаданням;
                         за двома полями:
                                         за країною в алфавітному порядку та за кількістю жертв за спаданням.

1.   Завантажте файл Землетруси (mail.ru) або zemletr.xlsx (google-диск)Назвіть імена полів таблиці.

2.    Виділіть будь-яку клітинку поля Дата та оберіть інструмент Сортування за зростанням. Дайте відповіді на запитання: Які потужні землетруси зафіксовано до н. є., які у XVIII ст., а які – у XX ст. ?

3.    Виділіть будь-яку клітинку поля Кількість жертв і оберіть інструмент Сортування за спаданням. Дайте відповідь на запитання: У яких країнах потужні землетруси спричинили найбільшу кількість жертв?

4.    Виділіть будь-яку клітинку поля Країна та оберіть інструмент Настроюване сортування (Сортування). У вікні Сортування в першому списку вже встановлено ім'я потрібного поля, натисніть кнопку Додати рівень та у другому списку виберіть поле Кількість жертв. Оберіть для нього порядок сортування Від найбільшого до найменшого.

⇒

Підсумок:

5.    Підтвердіть виконання операції, натиснувши кнопку ОК. Проаналізуйте результати та дайте відповіді на запитання:
                        1. У яких країнах відбувалося кілька землетрусів?
                        2. Який землетрус призвів до найбільшої кількості жертв у Китаї?
                        3. Який землетрус призвів до найбільшої кількості жертв у Японії?
6.    Збережіть файл

Вправа 2. Використання умови при застосуванні Автофільтра.
Завдання. За допомогою засобу Автофільтр знайдіть в електронній таблиці, що зберігається у файлі Учні, кількість і список хлопців, прізвища яких починаються з П й закінчуються на -ко та які займаються футболом.

1.    Відкрийте файл Учні (додаток: ychni_filtr.xlsx (mail.ru) або ychni_filtr.xlsx (google-диск)) .
2.    Виділіть будь-яку клітинку таблиці, що містить дані.

3.    На вкладці Дані в групі Сортування й фільтрація оберіть інструмент Фільтр.

4.    У списку в полі Прізвище оберіть вказівку Текстові фільтри/Користувацький фільтр.

5.    У вікні Користувацький автофільтр із переліку операцій оберіть Починається з, а поруч до поля введення введіть символ П. Оберіть логічний операторі І для створення складеної умови та запишіть другу умову –Закінчується на  ко. Натисніть кнопку ОК.

На екрані відображатиметься відфільтрований список.

6.    У списку в полі Стать зі списку значень виберіть хлопчик, а потім у списку в полі Захоплення виберіть футбол.

⇒
7.    Переконайтеся, що на екрані відображені записи, які відповідають умові завдання. Визначте їхню кількість.

8.    Для відображення відомостей про всіх учнів на екрані виконайте вказівку Дані-Фільтр -Відобразити всі.

Вправа 3. Використання розширеного фільтра.
Завдання. За допомогою розширеного фільтра у файлі Учні знайдіть записи, що містять відомості про хлопчиків, що займаються музикою, дівчат, захопленням яких є іноземна мова, а також усіх учнів віком 10 років –  незалежно від їхнього захоплення.

1.    Відкрийте файл Учні (додаток: ychni_ros_filtr.xlsx (mail.ru) або ychni_ros_filtr.xlsx (google-диск)).

2.    Починаючи з клітинки К1, створіть діапазон умов відповідно до завдання.

3.    Виділіть клітинку А1. Оберіть інструмент Додатково на вкл. Дані в групі Сортування й фільтрація.

4.    Переконайтеся, що в діалоговому вікні Розширений фільтр в області Вихідний діапазон вказано $А$1:$Н10З (в іншому разі виділіть цей діапазон клітинок).

5.    У діалоговому вікні Розширений фільтр встановіть текстовий курсор в область Діапазон умов та виділіть у таблиці діапазон, що містить створені умови: К1:М4. Адреса цього діапазону з абсолютними посиланнями та назвою аркуша буде відображена в області Діапазон умов. Натисніть кнопку ОК.

6.    Визначте, скільки записів таблиці відповідає вказаним умовам.
7.    Збережіть результати