Среда, 24.04.2024, 06:19

Тема 3. Використання логічних функцій. Умовне форматування даних.

Додаток:  Зріст. xlsx (mail.ru) або Зріст. xlsx (google-диск)

У    табличному    процесорі    Microsoft Excel знайти та додати до формули функцію можна:

• за допомогою інструментів із групи Бібліотека функцій на вкладці Формули;

• ліворуч від рядка формул розташований інструмент Вставити функцію, за допомогою якого відкривається вікно Вставлення функції.

Розглянемо, як у  формулах використовують логічну функцію IF (ЕСЛИ)

Функція IF має три аргументи:

ІF(логічний_вираз;   значення_якщо_істина;   значення_якщо_хибність).

При використанні функції IF перевіряється істинність вказаного логічного виразу, і до тієї клітинки, де міститься формула, заноситься:

•   значення _ якщо _ істина -  якщо логічний вираз істинний.
  •   значення _ якщо _хибність - якщо логічний вираз хибний.

Аргументами зиачеиня_якщо_істина та значення_ якщо_хибність можуть бути:   число;  текстове значення, яке має бути записане в лапках;  вираз для обчислення  ( може містити інші функції, зокрема і вкладену функцію IF, якщо слід сформувати більш складну умову).

Для створення складеного логічного виразу використовують інші функції з категорії Логічні:   AND(логзнач1; логзнач2;...),   OR(логзнач1; логзнач2;...),   NOT(логзнач).

Найчастіше логічні функції: AND, OR,  NOT використовують для запису складеної умови як аргументу логічної функції IF.

Вправа 1.  Використання логічної функції IF.
Завдання. Для даних зросту учнів 8 класу, заданих у стовпчику В електронної таблиці Зріст, у стовпчику С створіть формули для визначення кольору маркування шкільних парт за умови, що для учнів, які мають зріст понад 160 см, маркування має бути зеленим, а для інших – червоним.

1.    Відкрийте файл Зріст (див. Додаток)
2.    Виділіть клітинку С2. Оберіть інструмент Вставити функцію .  У категорії Логічні знайдіть та оберіть функцію IF (ЕСЛИ).

3.    Виділіть аргумент Логічний вираз, клацніть на клітинці В2, введіть із клавіатури <=160.
4.    Виділіть аргумент Значення_якщо_істина, введіть текст Червоне. Зверніть увагу, що текстове значення автоматично буде взято в лапки.
5.    Виділіть аргумент Значення_якщо_хибність, введіть текст Зелене. Натисніть кнопку ОК.

Переконайтеся, що формула має вигляд: =ЕСЛИ(В2<=160;"Червоне";"Зелене")

6.    Виділіть клітинку С2, скористайтеся автозаповненням для копіювання формули в діапазон клітинок СЗ:С6. Перевірте результат у діапазоні СЗ:С6.

Умовне форматування даних.