Четверг, 25.04.2024, 06:54

Продовження. Використання математичних і статистичних функцій

Додаток: Прямокутний трикутник.xlsx (mail.ru) або Прямокутний трикутник. xlsx (google-диск)

Вправа 2. Використання математичних функцій у формулах.
Завдання. Для прямокутного трикутника ABC обчисліть довжину гіпотенузи та другого катета за заданими значеннями катета і протилежного до нього кута.

1.    Відкрийте файл Прямокутний трикутник  (див. Додаток)

2.    Виділіть клітинку В5, на вкладці Формули оберіть категорію Математичні та функцію РАДИАНЫ.

Для введення аргумента клацніть на клітинці В4.

Формула в клітинці В5 набуде вигляду: = РАДИАНЫ(B4).

3.    Для обчислення довжини гіпотенузи слід знайти частку довжини катета й синуса протилежного кута

Для створення формули виділіть клітинку В8, введіть символ «=», клацніть на клітинці ВЗ та введіть символ«/». Оберіть інструмент Вставити функцію , у категорії Математичні знайдіть та оберіть функцію SIN.

Зверніть увагу, що аргументом цієї функції має бути значення в радіанах, тому в поле Число слід ввести посилання на клітинку В5. Формула набуде вигляду =B3/SIN(B5).
Примітка. Формула може містити кілька функцій, наприклад, якщо не обчислювати значення кута В в радіанах у клітинці В5, можна записати формулу в клітинці В8 так: =B3/SIN(РАДИАНЫ(B4)).

4.    Аналогічно в клітинці В9 створіть формулу для обчислення довжини другого катета.

5.    Для клітинки В9 встановіть числовий формат з округленням до десятих.
6.    Збережіть результат